Słupki łazienkowe

Rabat noworoczny - 2024 - 5% NA CAŁY ASORTYMENT- UŻYJ KODU RABATOWEGO - 2024
Filtruj według
Cena
Producenci
Seria
Szerokość
cm cm
Głębokość
cm cm
Wysokość
cm cm
Kolor
Montaż
Meble zmontowane
Filtruj
Słupki łazienkoweJest 162 produktów.
Produkty
na stronę
Pokazuje 1 - 30 z 162 elementów
Pokazuje 1 - 30 z 162 elementów

Słupki łazienkowe

Słupki łazienkowe są coraz częstszym elementem wyposażenia łazienki. Dzięki słupkom przestrzeń ta staje się bardziej elegancka i lepiej zaplanowana. W dodatku nierzadko w nieznacznym stopniu zmniejsza dostępny metraż powierzchni. Słupki umożliwiają komfortowo przechowywać różne przedmioty, które są w tych meblach na wysokości ręki. Nie trzeba po nie sięgać do dolnej szuflady, czy półki, jak to ma miejsce np. wtedy, gdy ma się w łazience niskie szafki stojące. Jest wiele rodzajów słupków, które można zamontować w łazience. Warto przyjrzeć się im wszystkim modelom słupków, by zdecydować, jakie będą najlepsze do tej przestrzeni.

Jakie wyróżnia się słupki do łazienki?

Słupkowe regały do łazienki można wytypować co najmniej z uwagi na dwa różne aspekty. Jednym z nich jest sposób montażu, a drugim ich zastosowanie. Najlepiej poznać obydwa sposoby rozróżniania, co powinno ułatwić rozeznanie się w tematyce, jak też w obecnych możliwościach projektantów i producentów tychże mebli.

Rodzaje słupków z uwagi na montaż

Słupek łazienkowy, który montuje się w łazience, można podzielić na dwa typy. Jednym z nich jest mebel wiszący, a drugim słupek stojący. Słupek wiszący, jak i stojący może mieć różną głębokość. Najczęściej jest to od 20 do 50 cm, więc zwykle w zupełności wystarczy, by pomieścić w takim wąskim regale wszystko to, co jest niezbędne w łazience.

Słupek łazienkowy wiszący

Decydując się na słupki wiszące, warto pamiętać o tym, by ich nie przeciążać zbyt masywnymi przedmiotami o dużej wadze. Do takiej sytuacji może dojść, ponieważ w środku znajdują się zwykle ruchome półki, więc teoretycznie zmieści się w takim regale przedmiot o dużych wymiarach. Należy również zastanowić się nad tym, czy łazienka dobrze będzie wyglądać, gdy słupki wiszące znajdą się na jednej linii z szafkami wiszącymi, czy na innej. Najlepiej jakby łatwo było sięgnąć na każdą półkę takiego regału, który znajdzie się na ścianie.


Słupek łazienkowy stojący

Stojący słupek łazienkowy może być dopełnieniem stojących szafek. W przeciwieństwie do wersji wiszącej, stojącego słupka nie trzeba w żaden sposób przytwierdzać ani do ściany, ani do podłoża. Stwarza do większe pole manewru pod względem aranżacyjnym, gdy regał ten można ustawić w dowolnym miejscu.

Zwykle jednak znajduje się przy ścianie, gdzie traktuje się go jako dodatkowy mebel, a nie jako ozdobę łazienki. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by słupek postawić w bardziej eksponowanym miejscu, na przykład przy wannie wolnostojącej, czy w pobliżu kabiny prysznicowej. Wszystko zależy od tego, jak przestronna jest łazienka, a także co się ma znaleźć wewnątrz tego regału. Zdecydowanie łatwiej postawić na słupek z nóżkami niż z kółkami. Aczkolwiek czasem opłaca się wybrać tę drugą opcję, szczególne, gdy dość często zmienia się aranżację łazienki.


Rodzaje słupków ze względu na zastosowanie


Słupki z półkami

W łazience sprawdzają się różne słupki. Najczęściej zamawia się te, które mają regulowane półki. Dzięki takim słupkom bardzo łatwo udaje się pomieścić wszystkie drobiazgi typu kosmetyki, czy środki czystości, znajdując dla nich odpowiednią przestrzeń na głębokość, szerokość i wysokość. Są różne warianty słupków z półkami – najczęściej spotyka się zamykane. Taki regał łazienkowy może być również otwarty. Jeśli chodzi o materiał, z jakiego jest wykonany słupek, to zwykle produkuje się te meble z płyty MDF, z płyty wiórowej albo ze szkła.

Słupki z szufladami

Oprócz słupków z pułkami można też znaleźć w ofercie słupki wyposażone w szuflady. Niektóre modele słupków mają szuflady, w których znajdują się organizery.  Dzięki temu łatwiej utrzymać porządek zarówno w takiej przestrzeni, jak i w łazience w ogóle. Szczególnie dużym powodzeniem cieszą się te słupki z szufladami, w których zastosowano cichy domyk oraz pełny wysuw szuflad.
Słupki z koszem na bieliznę
Jeżeli w łazience nie ma zbyt wiele miejsca, z pewnością dobrym pomysłem będzie wybór słupka, w którym zainstalowano kosz na bieliznę. Takie rozwiązanie jest niezwykle praktyczne, a przy tym nie trzeba czuć się skrępowanym, gdy np. zaproszony gość chciałby skorzystać z łazienki, by umyć ręce.

Słupki z lustrem

Do niewielkiej przestrzeni można również zakupić słupki, które zamiast typowego frontu mają zamontowane lustro. To dobry pomysł, gdy nie ma dostatecznie dużo miejsca na zawieszenie lustra nad umywalką. Lustro zaś ma wiele zastosowań – od czysto estetycznego, czy optycznie powiększającego łazienkę, po praktyczne, ułatwiające codzienną dbałość o higienę.

Z jakich materiałów wykonuje się słupki do łazienki?

Słupki, które stanowią część aranżacji łazienki, mogą być wykonane z płyty MDF, czy odpornej na wilgoć. Sprawdzi się w tej przestrzeni również słupek z drewna, o ile ten materiał zabezpiecz się przed wilgocią w odpowiedni sposób. Spotyka się też słupki lakierowane, laminowane oraz wykończone okleiną.

Dodatki do słupków łazienkowych

By słupkowy regał do łazienki stał się jak najlepiej dopasowany do wnętrza i do potrzeb jego użytkowników, można wyposażyć go w praktyczne dodatki. Najpopularniejsze z tych, które się sprawdzają, to organizery, uchwyty oraz nóżki. Jeśli chodzi o rączki i nóżki, to te elementy są zwykle dostępne w różnych wariantach kolorystycznych, w wielu wymiarach. Warto dodać, że uchwyty do słupków można też zakupić w różnych kształtach.
 
 
 
najniższa
cena
zaufany
sprzedawca
14 dni
na odstąpienie
bezpieczeństwo
zakupów
Inwentaryzacja 28.12.2023
Inwentaryzacja 28.12.2023

Informujemy, iż w dniach 28-29.12 będzie przeprowadzana inwentaryzacja. Zamówienia będą realizowane od dnia 02.01

Zachwycające i komfortowe kolekcje mebli firmy Elita
Zachwycające i komfortowe kolekcje mebli firmy Elita

Zachwycająca kolekcja mebli łazienkowych Elita. Serie Glam i Split o nowoczesnych kolorach i frezowanych uchwytach.

Ponadczasowe akcesoria tworzące piękną łazienkę.
Ponadczasowe akcesoria tworzące piękną łazienkę.

Ponadczasowe akcesoria tworzące piękną łazienkę. Najnowsze produkty marek Gessa, Sealskin, Tiger.

Jak zwymiarować łazienkę pod przygotowanie wizualizacji?
Jak zwymiarować łazienkę pod przygotowanie wizualizacji?

Jak zebrać wymiary pod wykonanie wizualizacji? Kilka niezbędnych punktów pod projekt.

Sealskin Brix - Nowoczesne akcesoria łazienkowe
Sealskin Brix - Nowoczesne akcesoria łazienkowe

Akcesoria łazienkowe w kolorze czarnym lub białym od remonowanego holenderskiego producenta.

Ekskluzywna łazienka z RAK Ceramics
Ekskluzywna łazienka z RAK Ceramics

Znany na całym świecie producent nowoczesnej ceramiki łazienkowej.