Filtruj według
Kategorie
Cena
Producenci
Materiał
Długość
cm cm
Szerokość
cm cm
Głębokość
Seria:
Kolor
Filtruj

STELAŻE PODTYNKOWEJest 337 produktów.

Produkty
na stronę
Pokazuje 1 - 30 z 337 elementów
Pokazuje 1 - 30 z 337 elementów

Stelaż podtynkowy z miską wiszącą - praktyczny i estetyczny.

Jednym z podstawowych elementów nowoczesnej łazienki jest podwieszany sedes. Jest zdecydowanie bardziej praktyczny od standardowego kompaktu i coraz częściej możemy go spotkać w polskich toaletach.

Producenci ceramiki łazienkowej wycofują się z produkcji kompaktów, w ich miejsce produkują coraz to bardziej wymyślne miski wiszące. Wynika to z tego, że czyszczenie kompaktu jest bardziej kłopotliwe, jest dużo zakamarków. Dodatkowo montowanie zestawu podtynkowego pomagają w ukryciu nieestetycznych elementów jak przyłącza i zawory. W przypadku miski wiszącej ze stelażem spłuczka schowana jest w ścianie, a czyszczenie sprowadza się do przetarcia prostych powierzchni płytki. Również czyszczenie podłogi jest mniej kłopotliwe, ponieważ całą podłogę może wyczyścić za pomocą mopa.

Dlatego nie ma tym nic dziwnego, że w każdym nowo budowanym domu oraz remontowanym mieszkaniu innego rozwiązania nie bierze się pod uwagę. Tak, więc pierwszą rzeczą, jaką powinieneś zrobić planując remont jest zakup stelaża podtynkowego. Z racji tego, że musi go podłączyć hydraulik, a następnie zabudować fachowiec będzie on potrzebny już na samym początku remontu.

Rodzaje i typy stelaży podtynkowych

Na rynku są dostępne różne rodzaje stelaży, możemy je podzielić ze względu na zastosowanie:

- stelaż podtynkowy WC
- stelaż podtynkowy bidetowy
- stelaż podtynkowy umywalkowy
- stelaże do pisuarów
- stelaże do baterii
- stelaże dla osób niepełnosprawnych (z przygotowanym wzmocnieniem na poręcze)


Stelaże możemy również wyszczególnić, ze względu na typ zabudowy:

- do zabudowy lekkiej (karton-gips) - najpopularniejszy
- do zabudowy ciężkiej (bez ramy bezpośrednio w ścianę)
- samonośny (dodatkowo wzmocniony, montowany dodatkowo do podłogi)

Stelaż WC Slim

Coraz częściej możemy spotkać na rynku produkty o nazwie stelaż podtynkowy slim, stelaż wc slim, są to stelaże, które mają mniejszą głębokość zabudowy. Standardowy stelaż ma zazwyczaj 15 cm głębokości, a stelaże typu slim tylko 8 cm, oczywiście w zależności od producenta te rozmiary mogą się różnić. Niestety nie jest to standardowy stelaż, tak więc cena takiego rozwiązania jest również odpowiednio wyższa.


Wytrzymałość stelażu WC.

Z racji tego, że sama miska wisząca potrafi sporo ważyć, a dodatkowo należy uwzględnić jeszcze nasz własny ciężar. Bardzo często rodzi się pytanie, czy stelaż wytrzyma to obciążenie ?
Oczywiście, że wytrzyma.
Prawidłowo zamontowany stelaż podtynkowy WC potocznie nazywany Geberitem powinien udźwignąć ciężar nieprzekraczający 400 kg. Tak samo to wygląda w przypadku stelaża bidetowego. Natomiast inaczej jest już w przypadku stelaży pod umywalkę, wytrzymują ciężar 150kg.

Wymiana stelażu WC.

Każdy stelaż remontowanego producenta jest skonstruowany tak, aby można było bez „kucia”

wymienić wadliwą część. Do środka stelaża dostajemy się przez otwór na przycisk, który uprzednio należy ściągnąć. Większość elementów jest zaprojektowane na tzw. zatrzaski, dzięki czemu łatwo je zdemontować i wyjąć. Warto zostawić sobie otwór rewizyjny, aby mieć łatwy dostęp do zaworów oraz wężyków. Mało kto pamięta, że te elementy mają krótki okres gwarancji i mogą się najzwyczajniej w świecie zużyć. Jak zrobić taki otwór? Robimy otwór w zabudowie i maskujemy go płytką, którą przyklejamy na silikonie. W razie problemu nacinamy sylikon i wyciągamy płytkę i to cała filozofia.

Dobór przycisku spłukującego

Na rynku jest ogromny wybór stelaży podtynkowych, tak więc jest jeszcze większy wybór przycisków do nich. Jak dobrać odpowiedni przycisk? Musimy pamiętać, że każdy producent do swojego stelaża zdecydowanie bardziej woli sprzedać swój przycisk. Dlatego przyciski różnią się rozmiarami oraz sposobem montażu. Ba, nawet się zdarza, że w ramach jednego producenta mamy dwa różne stelaże i dwie osobne grupy przycisków pasujących do nich. Kupując stelaż np. z Geberita musisz zwrócić uwagę czy masz stelaż ekonomiczny ,,Basic", czy lepszy ,,Sigma". Ponieważ może się okazać, że nawet jeśli masz stelaż i przycisk z tej samej firmy, nie będziesz w stanie ich zamontować. Tak więc najlepiej przed zakupem przycisku upewnij się, że dany przycisk spłukujący będzie pasował do Twojego stelaża. Jeśli masz wątpliwości najlepiej zapytaj sprzedawce.


Stelaże godne wyboru.

Stelaż sprawdzonego producenta, który ma ugruntowaną pozycje na rynku będzie najlepszym wyborem. Należy wziąć pod uwagę, że takie elementy jak uszczelki, zawory mogą się za 5 czy 10 lat zużyć. Jeśli nie będziemy w stanie takich elementów dokupić, to niestety będziemy musieli stelaż wymienić. Z czym się to wiąże ? W drastycznych wypadkach, z kolejnym remont łazienki.

Stelaże podtynkowe opinie

Dlatego proponujemy stelaże sprawdzonych producentów, takich, którzy nie zostawiają Klienta na lodzie. Takimi markami bez wątpienia są firmy Alcaplast oraz Geberit.

najniższa
cena
zaufany
sprzedawca
14 dni
na odstąpienie
bezpieczeństwo
zakupów