Kategorie

Producenci

Jak zmierzyć promień brodzika?

Jak zmierzyć promień brodzika?


JAK ZMIERZYĆ PROMIEŃ BRODZIKA?Dobór brodzika do kabiny lub kabiny do brodzika to często bardzo trudne zadanie. Dodatkowo jest ono utrudnione gdy chodzi o kabinę półokrągłą. Zdarza się tak, że kabina którą posiadamy w naszej łazience ulegnie uszkodzeniu, a brodzik dalej jest sprawny i nadaje się do dalszego użytku. Co jednak gdy nie pamiętamy jaki promień posiada nasz brodzik półokrągły, a kabina którą chcemy kupić posiada na przykłąd promień 55 cm? Czy ta kabina będzie odpowiednia do naszego brodzika? Z pomocą na obliczenie w prosty sposób jaki promień krzywizny ma brodzik przychodzi prosty wzór, którego zastosowanie objaśnione jest poniżej.
Wzór na obliczenie promienia krzywizny brodzika półokrągłego prezentuje się następująco:

R = A - B
W podany wzorze R jest to właśnie obliczany promień brodzika, A to wymiar brodzika, a B odpowiada za prosty odcinek boczny brodzika.

Dla przykładu obliczenie promienia brodzika półokrągłego o wymiarach 90 x 90 cm:

90 cm (wymiar A) - 35 cm (wymiar B) = 55 cm (promień R)


Zastosowanie powyższego wzoru jest dziecinnie łatwe, dzięki czemu, każdy bez obaw będzie w stanie wyliczyć jaki promień krzywizny posiada jego brodzik półokrągły.1 Komentarz

  • Avatar
   mirek
   mar 5, 2019

   A jak obliczyć R gdy brodzik jest półokrągły bez odcinków prostych ?

Zostaw komentarz

* Imie:
* E-mail: (Nie publikowany)
* Komentarz:
Kod zabezpieczający
najniższa
cena
zaufany
sprzedawca
14 dni
na odstąpienie
bezpieczeństwo
zakupów
Trend na czerń!
Trend na czerń!

Połączenie szarości, betonu oraz czerni, to w obecnym czasie trend, który króluje w aranżacji pomieszczeń.

Jak zmierzyć promień brodzika?
Jak zmierzyć promień brodzika?

Z pomocą na obliczenie w prosty sposób jaki promień krzywizny ma brodzik przychodzi prosty wzór, którego zastosowanie objaśnione jest w tym artykule.

System Audio MULTIROOM
System Audio MULTIROOM

Kilka głośników Wi-Fi Timple Audio połączonych z lokalną siecią internetową w domu oraz sparowanych z dedykowaną aplikacją Smart Sonix stanowi kompletny system nagłośnienia MultiRoom.

Darmowa dostawa przy zamówieniu powyżej 5 tyś. złotych!
Darmowa dostawa przy zamówieniu powyżej 5 tyś. złotych!

Od dnia 12.09.2018 roku wprowadzamy dla Klientów naszego sklepu specjalną ofertę promocyjną, w postaci darmowej wysyłki towaru przy zamówieniach powyżej 5000 złotych.

Timple Audio - Nagłośnienie Bluetooth & Wi-Fi
Timple Audio - Nagłośnienie Bluetooth & Wi-Fi

Holenderski producent wysokiej jakości systemów audio AquaSound, postanowił wprowadzić na rynek zupełnie nową markę głośników oraz systemów nagłośnień Timple Audio.

Oferta Specjalna Wiper New Premium
Oferta Specjalna Wiper New Premium

Firma Wiper specjalizująca się w produkcji odwodnień liniowych łazienki przygotowała specjalną ofertę promocyjną Wiper New Premium